faza REM phase

faza REM phase

 

występują: Paweł Chomczyk, Łucja Grzeszczyk, Michał Jarmoszuk, Samira Lehmann, Dagmara Sowa, Stefan Wenzel

muzyka na żywo: Charlotte Wilde

scenografia i lalki: Michael Vogel

grafiki: Robert Voss

reżyseria: Michael Vogel

asystentka reżysera: Katharina Muschiol

 

Ja, Chuang Tzu śniłem kiedyś, że jestem motylem, który latał tu i tam. W każdym calu motylem. Byłem świadom, że jestem motylem, nie wiedziałem zaś nic o tym, iż jestem człowiekiem. Wtem obudziłem się i ujrzałem, że znowu jestem zwykłym Ja. Teraz nie wiem już: czy byłem człowiekiem śniącym że jest motylem, czy motylem śniącym, że jest człowiekiem.

 

Teatralna analiza marzeń sennych przeprowadzana przez aktorów z Niemiec i Polski.

 

Punktem wyjścia do pracy nad spektaklem są sny, czyli świat który leży na uboczu realności, a w którym poruszamy się, żyjemy i działamy. Czym jest świat marzeń sennych: innym światem odwiedzanym przez wszystkich śniących, indywidualną przestrzenią, w której fale mózgowe mamią obrazami, odrębną rzeczywistością? Jakich narzędzi potrzeba, by zbadać tę dziedzinę nauki dotyczącą snów? Jakich środków teatralnych, muzycznych czy obrazowych użyć, by do nich dotrzeć?

 

Po sukcesie sztuki Krabat, spektakl REM to kolejna wspólna realizacja teatrów Wilde&Vogel (Niemcy) i Grupy Coincidentia (Polska), do której dołączyła dwójka młodych aktorów z Białostockiego Teatru Lalek, dwoje absolwentów kierunku: teatr lalek Państwowej Wyższej Szkoły Muzyki i Sztuk Scenicznych w Stuttgarcie - Lehmann & Wenzel - oraz rysownik i grafik Robert Voss.

 

"Czy nie macie już żadnych snów, dzikich czy delikatnych, pomiędzy dwoma ciężkimi dniami? A czy nie wiecie przypadkiem, dlaczego niekiedy stara baśń, krótka piosenka, nawet tylko takt piosenki, bez trudu wdziera się w serca, do których walimy krwawiącymi pięściami?" Anna Seghers

 

ZOBACZ TRAILER

 

Produkcja Figurentheater Wilde&Vogel (Leipzig, Stuttgart) i Grupy Coincidentia (Białystok) w koprodukcji z Białostockim Teatrem Lalek, FITZ! Stuttgart oraz Lindenfels Westflügel Leipzig.

 

Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym: Kulturamt Leipzig, Kulturstiftung des Freistaates Sachsen, Fonds darstellende Künste, Programm Scenenwechsel der Robert Bosch Stiftung und des Internationalen Theaterinstituts, Urzędu Miejskiego w Białymstoku, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach stupendium "Młoda Polska".