SŁOŃ I KWIAT

Grupa Coincidentia

w koprodukcji z Białostockim Teatrem Lalek

 

Brian Patten

SŁOŃ I KWIAT

 

według opowiadań Briana Pattena w przekładzie Piotra Sommera

 

adaptacja i reżyseria: Robert Jarosz

scenografia: Pavel Hubička

muzyka: Piotr Klimek

multimedia: Krzysztof Kiziewicz

 

występują:

Dagmara Sowa

Paweł Chomczyk

Michał Jarmoszuk

 

muzyka na żywo: Robert Jurčo

 

W dżungli, która była prawie puszczą... która była prawie lasem ... który był prawie ogrodem... działy się wyjątkowe rzeczy. Kwiat biegał, hiena opowiadała dowcipy, wróbel recytował wiersze, małpy pomagały słońcu wschodzić, świnia ustawiała się do wszystkich boczkiem, motyl zadawał niemądre pytania, dżdżownice pasjonowały się teatrem a plimkiplumki spełniały marzenia.

Pewnego dnia, płynący nurtem rzeki liść, przyniósł do dżungli najmniejszego na świecie słonia. Nie wiedział, skąd się tam wziął. Nie pamiętał, kto go tam wysłał. Wiedział jedynie, że chce stać się wielki. A żeby stać się wielkim, trzeba dowiedzieć się o świecie, ile się tylko da. A żeby dowiedzieć się o świecie ile się tylko da, trzeba: znaleźć przyjaciela, zrozumieć, co sprawia, że nastaje dzień, uwolnić więzioną lilię, docenić talent komiczny hieny, dopomóc dręczonym robakom, nauczyć świnię mówić o kolorach, pokonać drwala, który ścina księżycowe promienie oraz odnaleźć miejsce, w którym rzeka zamienia się w wielkie jezioro. Dużo wyzwań, jak na kogoś, kto ma zaledwie pięć centymetrów... z kawałkiem.

Rośnij słoniu. I niech bogowie dżungli zatroszczą się o ciebie.

 

Spektakl dla dzieci od 6-go roku życia.

 

Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasta Białegostoku, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego oraz w ramach stypendium z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Produkcja została licencjonowana na drodze porozumienia z The Agency (London) Ltd, 24 Pottery Lane, London W11 4LZ e-mail: info@theagency.co.uk

 

ZOBACZ TRAILER SPEKTAKLU

 

Nagrody: