The Monstrum Band

Grupa Coincidentia & Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”

 

The Monstrum Band

 

tekst: Mateusz Pakuła

reżyseria: Robert Drobniuch

scenografia: Jan Polivka

kostiumy: Karolina Maksimowicz

ruch sceniczny: Karolina Garbacik

muzyka i koncepcja instrumentów: Jerzy Bielski

współpraca dramaturgiczna: Tomasz Damulewicz

asystent scenografa: Kamil Dudzic

występują: Dagmara Sowa, Paweł Chomczyk, Andrzej Kuba Sielski, Błażej Twarowski

 

 

 

Monstrualne postaci dramatu i potworne gwiazdy show - oto ekscentryczny skład „The Monstrum Band”, złowrogi jak burza i ponury jak zimny świt. Miesza w rwących strumieniach świadomości, grzebie w zakamarkach mózgów i serc, dociera do istot, które miały być ludźmi, ale tak wyszło, że… im nie wyszło. Kojarzysz Frankensteina? Możesz poznać paru jego znajomych. Przybędą w oparach dziwnych dźwięków i jeszcze dziwniejszych opowieści... Popłyną w nurcie hard bard, w stronę „ożywiania martwej materii”… Czy znajdą dla siebie ląd? A może czeka ich wieczna tułaczka? Po światach, zaświatach i mitach….

 

„The Monstrum Band” to spektakl mocno osadzony w formie. Twórcy żonglują konwencjami – czerpią z tradycji dramatu XX wieku, wykorzystują elementy teatru lalek, przeprowadzają muzyczny eksperyment. Za punkt wyjścia służy im sztuka Mateusza Pakuły -  dramatopisarza i dramaturga, kilkukrotnego finalistę Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej.

Jego tekst inspirowany mroczną historią Frankensteina  to osobliwy katalog istot, które łączy wspólny mianownik - każda z postaci jest sztucznym tworem człowieka. I tak, drewniany pajacyk Pinokio, genetycznie zaprogramowana Ewa oraz zlepione z ciał i osobowości Monstrum, wystąpią razem w surrealistycznej, terapeutycznej sesji z elementami show. Tam, prosto z ich „ludzkich” trzewi wybrzmi manifest idei i poglądów o współczesnej kondycji człowieka, granicach ingerencji w naturę, wartości relacji społecznych i systemów politycznych.

 

KLIKNIJ, ABY OBEJRZEĆ TRAILER SPEKTAKLU

 

 

Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Białymstoku oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.